SerwisKlimatyzacji


Klimatyzator samochodowy ma za zadanie regulowania temperatury i wilgotności powietrza w samochodzie i jest powiązany z układem ogrzewania i wentylacji.

Jak należy dbać o swoją klimatyzację:

- włączać klimatyzator przynajmniej raz na tydzień nawet zimą niezależnie od własnej potrzeby, gdyż wymaga tego jego budowa.
- kontrolować od czasu do czasu stan paska klinowego.
- wymieniać lub zlecać wymianę kabinowego filtra przeciwpyłkowego powietrza jeśli tylko stwierdzi się pogorszenie wypływu powietrza lub nieprzyjemny zapach.
- nie przypominajmy sobie o tym, że mamy klimatyzator w samochodzie dopiero w czerwcu, gdy na dworze jest 30 stopni Celsjusza, bo wtedy w serwisach klimatyzacji są duże kolejki klientów i pracownicy nie nadążają z obsługą.
- unikajmy jak ognia „złotych rączek” i „lodówkowców” nieposiadających właściwych narzędzi i materiałów ani odpowiedniej wiedzy specjalistycznej.
- pamiętajmy, że klimatyzacja samochodowa wymaga takiej samej obsługi jak inne elementy samochodu, bowiem rocznie ubywa 20-30% czynnika chłodzącego.

Z upływem czasu czynnik chłodniczy ulega degradacji. Nasze najnowocześniejsze urządzenia pozwalają go odzyskać, oczyścić z wilgoci i niekondensujących się gazów oraz zanieczyszczeń, a następnie uzupełnić jego stan w układzie oraz wymaganą ilość oleju z dokładnością do +/- 2%. Dzięki temu możemy przywrócić klimatyzacji jej pierwotną wydajność.

NASZA OFERTA TO:

- kompletny serwis i naprawa układów klimatyzacji
- napełnianie instalacji klimatyzatorów samochodowych ekologicznym czynnikiem R-134a na urządzeniu najnowszej generacji TEXA K760R (two gas ready) Jest to najnowsza stacja do obsługi klamtyzacji mająca możliwość obsługi w przyszłości klimtyzacji gazem R1234yf .
- dezynfekcja układów klimatyzacyjnych metodą ozonowania oraz wymiana filtrów pyłkowych.
- sprawdzanie szczelności.
- osuszanie układu podciśnieniem.
- komputerowa diagnostyka klimatyzacji.
- wymiana : osuszaczy, skraplaczy, parowników, sprężarek, przewodów ciśnieniowych
- naprawa węży ciśnieniowych elastycznych i aluminiowych.

  • Posiadamy sprzęt gwarantujący profesjonalną i szybką diagnozę.

    Dzięki czemu sprawnie zdiagnozujemy Państwa problem. Jeśli "pali się" kontrolka np. ABS lub CHECK należy wykonać diagnozę komputerową, aby ustalić co jest przyczyną awarii.

  • Coś stuka? Coś puka? A może zauwazyłaś coś niepokojącego?

    Pozwól nam zaopiekować się Twoim samochodem. Przyjedź z rozpiską usterek lub opisem problemu, a reszte zrobimy My. Posiadamy idealne zaplecze do najcięższych prac mechanicznych.

  • Nie zapominaj o obowiązkowym przeglądzie pojazdu!

    Z reguły przeglądy są wyznaczane na czas wymiany oleju: co 10 tys. do 15 tys. km. Zależy to również od poziomu technologicznego zaawansowania samochodu. Im lepsze technicznie auto, tym dłuższe są okresy między przeglądami.