Zbieżność /Geometria


Źle ustawiona geometria kół może być niebezpieczna dla jazdy, a w najlepszym przypadku będzie niszczyć niektóre elementy samochodu. Najważniejsza jest zbieżność i kąt przechylenia kół przednich, ponieważ na naszych wyboistych drogach najłatwiej ulegają rozregulowaniu. Jeśli uważasz, że Twój samochód ściąga w lewo lub w prawo, to może wskazywać na niewłaściwe ustawienie kół. Inne objawy to nadmierne lub nierównomierne zużycie opon, wibracje na kierownicy lub ogólnego poczucia niestabilności w samochodzie.

Sprawdzenie i regulacja geometrii kół nie tylko poprawia bezpieczeństwo pojazdu, poprawia również prowadzenie twojego samochodu, jak również zmniejsza zużycie paliwa.

Serwis Tir oferuje pełną komputerową geometrie kół przy użyciu najnowocześniejszego urządzenia na rynku firmy HAWEKA AXIS 4000, pracując na tym najnowszym urządzeniu jesteśmy pewni że możemy państwu zapewnić precyzję i dokładność. Serwis posiada wiedzę i doświadczonych mechaników, którym możesz zaufać, gdy trzeba rzetelnie i fachowo wykonać geometrię kół. Geometria pomaga w utrzymaniu zawieszenia pojazdu w dobrej kondycji dla wszystkich rodzajów samochodów osobowych i dostawczych ciężarowych naczep(przyczep) autokarów, zaczynając od drążków kierowniczych i sworzni przez amortyzatory i tuleje aż po przeguby - serwisujemy je wszystkie. Urządzenie do robienia pomiarów osi AXIS4000 jest nowatorskim produktem firmy HAWEKA.

W ramach usługi geometrii oferujemy szybki pomiar zbieżności całkowitej i połówkowej, ustawienia przekładni kierowniczej w pozycji środkowej, kąta pochylenia koła, kąta wyprzedzenia sworznia zwrotnicy, kąta pochylenia sworznia zwrotnicy, kąta różnicy skrętów, maksymalnego kąta skrętu, nieprostopadłości i przesunięcia osi. Pomiary jest wykonywany w tzw. „stanie jazdy“, podnoszenie pojazdu lub jego kół jest zbyteczne. Firma Serwis Tir jako jedyna w Polsce oferuje usługę pomiarów geometrii w siedzibie klienta. Posiadając mobilny serwis wraz z urządzenie Haweka mamy możliwość robienia pełnym pomiarów w bazie firmy transportowej, bądź w każdym innym miejscu wskazanym, Państwo zaoszczędzają oczywiście pieniądze, i jak to cenny czas pracy swoich kierowców.

Pamiętaj, że ustawienie kół podczas wymiany opon będzie przedłużyć życie twoich opon, to pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze. Geometria kół oznacza wiele.
- Zmniejsza życie opon,
- zapewnia mniejsze zużycie paliwa oraz bardziej komfortową podróż,
- sprawia, że Twój samochód jest bezpieczny.

  • Posiadamy sprzęt gwarantujący profesjonalną i szybką diagnozę.

    Dzięki czemu sprawnie zdiagnozujemy Państwa problem. Jeśli "pali się" kontrolka np. ABS lub CHECK należy wykonać diagnozę komputerową, aby ustalić co jest przyczyną awarii.

  • Coś stuka? Coś puka? A może zauwazyłaś coś niepokojącego?

    Pozwól nam zaopiekować się Twoim samochodem. Przyjedź z rozpiską usterek lub opisem problemu, a reszte zrobimy My. Posiadamy idealne zaplecze do najcięższych prac mechanicznych.

  • Nie zapominaj o obowiązkowym przeglądzie pojazdu!

    Z reguły przeglądy są wyznaczane na czas wymiany oleju: co 10 tys. do 15 tys. km. Zależy to również od poziomu technologicznego zaawansowania samochodu. Im lepsze technicznie auto, tym dłuższe są okresy między przeglądami.